Tylko online

Zestaw do sake Sho Keiichiro

Shutoen

ZS31

Nowy produkt

398,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Dzieło współczesnej japońskiej sztuki użytkowej - zestaw do sake wykonany przez artystę ceramika Sho Keiichiro. Oryginalne naczynie do sake i dwie czarki - kieliszki. Naczynia wykonane są z ciemnej gliny i pokryte glazurą w melanżu bieli, szarości i zieleni. Piękny zestaw, zapakowany w eleganckie drewniane pudełko z wykaligrafowanym nazwiskiem autora. Czarki świetnie sprawdzą się także do serwowania herbaty.

Sho Keiichiro to młody artysta ceramik, który mieszka i tworzy w znanym ośrodku Hagi. Ceramicznego rzemiosła zaczął uczyć się będąc uczniem szkoły średniej, więc mimo młodego wieku ma już wieloletnie doświadczenie i wprawę w tworzeniu pięknych i niepowtarzalnych naczyń. Sho Keiichiro interesuje się zwłaszcza ceramiką herbacianą, tworzy zgodnie z kilkusetletnią tradycją, z której jak twierdzi pochodzi "ciepło" wytwarzanych w Hagi naczyń. Klasycznym technikom dodaje jednak artystycznego szlifu, a jego prace są wysoko cenione przez znawców ceramicznej sztuki.

Przed zakupem zalecamy przeczytanie informacji o specyfice ceramiki z Hagi na podstronie "Cechy szczególne ceramiki hagiyaki".

Wymiary (wysokość / średnica / objętość):
Karafka 8,5cm / 13cm / 300ml
Czarka 6cm / 7,5cm / 100ml

Napisz opinię

Polecane produkty