PRZERWA W REALIZACJI ZAMÓWIEŃ 8-28 KWIETNIA
W dniach 8-28 kwietnia jesteśmy w Japonii. Zamówienia złożone w tym czasie zostaną wysłane 29 kwietnia. Przepraszamy za niedogodności.

Porcelanowe naczynia z motywem japońskich karpi koi

Karpie koi to jeden z symboli Japonii. Zna je każdy, kto choć raz odwiedził ten kraj. Kolorowe ryby koi można często spotkać w sadzawkach i stawach w japońskich parkach i ogrodach. Przypisuje im się wiele pozytywnych cech i znaczeń. Karp to w Japonii symbol siły, odwagi i wytrwałości w pokonywaniu przeciwności. Według legendy, grupa karpi koi odważyła się płynąć pod prąd Żółtej Rzeki w Chinach. Wspinając się w górę rzeki karpie nabierały siły i odwagi, w końcu próbowały wpłynąć na wodospad na końcu swojej wędrówki. Niestety, dla większości z nich okazało się to ponad siły, ale jeden z karpi po setkach prób zdołał wyskoczyć ponad wody wodospadu, czym wzbudził podziw lokalnych bóstw. W nagrodę za wytrwałość i niezłomność zmieniły go one w złotego smoka - symbol siły i zwycięstwa. Jednocześnie słowo "koi" zapisane innym ideogramem oznacza miłość. Dlatego karp to oprócz odwagi i sukcesów to także symbol miłości, piękna i przyjaźni.
Ryby koi są często przedstawiane na obrazach i grafikach, ze względu na przypisywane im pozytywne znaczenie są popularnym motywem tatuaży. Rysunki koi zdobią też codzienne przedmioty - my w Nagomi mamy dla Was serię porcelanowych naczyń z tymi wyjątkowymi rybami.
Miski na ramen i miseczki na ryż, większe i mniejsze talerze, łyżki i kubki - wysokiej jakości porcelana i tradycyjne połączenie kolorów - granatowe zdobienia na śnieżnobiałych naczyniach.

Pokazuje 1 - 9 z 9 produków