Tylko online

Kubek Sho Keiichiro

Shutoen

K89

Nowy produkt

167,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt niedostępny

Niezwykły kubek z ceramiki hagiyaki autorstwa Sho Keiichiro. Delikatnie nieregularne, falujące kształty, pięknie wyprofilowany brzeg kubka, delikatnie kanciaste, oryginalne ucho. Charakterystyczna dla rejonu Hagi, gruboziarnista glina w ceglastym kolorze pokryta szkliwem o wyjątkowej kolorystyce. Biel rozmyta delikatnymi refleksami szarości i błękitu, ciepłe, pastelowe wykończenie na dole kubka. Wyrafinowane dzieło współczesnej japońskiej sztuki użytkowej. Czarka zapakowana jest w eleganckie drewniane pudełko z wykaligrafowanym nazwiskiem artysty. Doskonały pomysł na prezent dla estety, konesera, miłośnika sztuki i herbaty w pięknej oprawie.

Sho Keiichiro to młody artysta ceramik, który mieszka i tworzy w znanym ośrodku Hagi. Ceramicznego rzemiosła zaczął uczyć się będąc uczniem szkoły średniej, więc mimo młodego wieku ma już wieloletnie doświadczenie i wprawę w tworzeniu pięknych i niepowtarzalnych naczyń. Sho Keiichiro interesuje się zwłaszcza ceramiką herbacianą, tworzy zgodnie z kilkusetletnią tradycją, z której jak twierdzi pochodzi "ciepło" wytwarzanych w Hagi naczyń. Klasycznym technikom dodaje jednak artystycznego szlifu, a jego prace są wysoko cenione przez znawców ceramicznej sztuki.

Przed zakupem zalecamy przeczytanie informacji o specyfice ceramiki z Hagi na podstronie "Cechy szczególne ceramiki hagiyaki".

Wymiary:

Wysokość 8,5cm / średnica 8cm / objętość 300 ml

Napisz opinię

Polecane produkty