Tylko online

Matchawan aka Raku 500ml

Kintoen

CW05

Nowy produkt

379,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt niedostępny

Piękna i wyrafinowana czarka do herbaty matcha wykonana ręcznie z najwyższej jakości ceramiki raku. W kręgach mistrzów herbaty w Japonii znane było powiedzenie "pierwsza raku, druga hagi, trzecia karatsu". Ceramika raku, wypalana od XVI w. w okolicy Kioto, była uznawana za najlepszą w Japonii i ta opinia aktualna jest również dziś. Czarka, którą proponujemy jest wykonana z tzw. aka-raku czyli czerwone raku, w odróżnieniu od kuro-raku czyli czarnego raku. Zielona herbata matcha niezwykle pięknie prezentuje się w koralowym, wykwintnym naczyniu. Naczynia wypalane w stylu raku, chociaż wykonane są z grubej, dosyć masywnej gliny, są wyjątkowo lekkie i delikatne. Zwróć uwagę na piękny, naturalny kształt, charakterystyczną siateczkę szczelinek na szkliwie oraz niezwykłe efekty, jakby delikatnego muśnięcia mrozu - śnieżnobiałe prześwity na koralowej powierzchni glazury. W kilku miejscach czerwony kolor jet lekko "przydymiony" ciemniejszymi, szaroczarnymi smugami. Na spodzie czarki znajdziesz sygnaturę autora, a naczynie zapakowane jest w tradycyjne drewniane pudełko przewiązane tasiemką. To wyjątkowy i praktycznie niedostępny na polskim rynku przykład japońskiej sztuki związanej z jedną z najważniejszych tradycji - sztuką parzenia herbaty (chado). Propozycja dla koneserów i kolekcjonerów wrażliwych na piękno i egzotyczną japońską estetykę.

Przed zakupem przeczytaj więcej o ceramice RAKU na naszej stronie - o jej historii, technice wypalania i o tym jak dbać o naczynia raku. 

Na naszej stronie w zakładce "Matcha dla początkujących" znajdziesz dokładne instrukcje jak w prosty sposób zaparzyć oryginalną japońską herbatę matcha. Wszystkie akcesoria i herbaciany proszek najwyższej jakości możesz kupić w naszej galerii - znajdziesz je w kategorii "droga herbaty". Spróbuj nowych smaków, aromatów i doświadczeń, które przeniosą Cię do świata wyrafinowanej japońskiej tradycji herbacianej.

Wymiary:
Wysokość 8cm / średnica 11,5cm / objętość 500ml

 

Napisz opinię

Matchawan aka Raku 500ml

Matchawan aka Raku 500ml

Polecane produkty