Nowe produkty

Tylko online

Matchawan Rikyu Kuro Raku czarny 450ml

Kumagai

CW115

Nowy produkt

428,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Matchawan rikyu kuro raku 450ml

Wyjątkowa czarka do herbaty matcha wykonana ręcznie z najwyższej jakości ceramiki raku, w ceramicznej pracowni w Kioto. W kręgach mistrzów herbaty w Japonii znane było powiedzenie "pierwsza raku, druga hagi, trzecia karatsu". Ceramika raku, wypalana od XVI w. w okolicach Kioto, była uznawana za najlepszą w Japonii i ta opinia aktualna jest również dziś. Czarka, którą proponujemy jest wykonana w technice zwanej kuro-raku czyli czarne raku, w odróżnieniu od aka-raku czyli czerwonego raku. Zielona herbata matcha niezwykle pięknie prezentuje się w tym wykwintnym naczyniu. Naczynia wypalane w stylu raku, chociaż wykonane są z grubej, dosyć masywnej gliny, są wyjątkowo lekkie i delikatne. Klasyczny, nieregularny kształt, szkliwo w kolorze głębokiej czerni, o delikatnym, eleganckim połysku. Na spodzie czarki znajdziesz sygnaturę autora, naczynie zapakowane jest w eleganckie tekturowe pudełko. Propozycja dla koneserów i kolekcjonerów wrażliwych na piękno i egzotyczną japońską estetykę.

Przed zakupem koniecznie przeczytaj więcej o ceramice RAKU - poznaj jej historię, charakterystykę i sposoby pielęgnacji, bo są to naczynia wymagające szczególnej uwagi podczas użytkowania.

Na naszej stronie w zakładce "Matcha dla początkujących" znajdziesz dokładne instrukcje jak w prosty sposób zaparzyć oryginalną japońską herbatę matcha. Wszystkie akcesoria i herbaciany proszek najwyższej jakości możesz kupić w naszej galerii - znajdziesz je w kategorii "droga herbaty". Spróbuj nowych smaków, aromatów i doświadczeń, które przeniosą Cię do świata wyrafinowanej japońskiej tradycji herbacianej.

Cechy produktu:

  • bardzo ceniona w Japonii i na świecie tradycyjna ceramika raku
  • na herbatę matcha przygotowaną w tradycyjny sposób
  • stosunkowo nieduża, o tradycyjnym kształcie ulubionym przez mistrza herbaty Rikyu
  • efektowne szkliwo w kolorze głębokiej czerni
  • sygnatura artysty na spodzie czarki
  • objętość mierzona jest do górnej krawędzi naczynia - "praktyczna" pojemność jest nieco mniejsza

Wymiary:

  • Średnica 10,5cm
  • Wysokość 8cm
  • Objętość (do górnej krawędzi) 450ml

 

Napisz opinię

Matchawan Rikyu Kuro Raku czarny 450ml

Matchawan Rikyu Kuro Raku czarny 450ml

Polecane produkty