Japoński oolong - ao oolong Yamecha 30g

Hoshino seicha

H40

Nowy produkt

73,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Japoński oolong - nisko fermentowana herbata o rozwijających się liściach. Seledynowy kolor naparu, dobrze wyczuwalny kwiatowo - mleczny, aksamitny smak, miodowo - kwiatowy aromat. Te same liście możesz zaparzać aż do 4 razy. Wyjątkowy rarytas z plantacji Hoshino seicha. Herbata ao oolong wytwarzana jest z liści kilku różnych starannie dobranych gatunków krzewów herbacianych. To mieszanka produkowana w wersji limitowanej - tylko kilkanaście kg herbaty w sezonie. Herbata w eleganckiej, pięknie zaprojektowanej puszce - doskonały prezent dla smakoszy.

Yamecha to herbata pochodząca z plantacji w rejonie Yame (pref. Fukuoka) w północnej części wyspy Kyushu.

Naczynia
Herbatę oolong można zaparzyć w takich naczyniach jak sencha: niedużych (ok. 300 - 400 ml) zwanych kyusu. Są to niewysokie czajniczki z charakterystycznym uchwytem prostopadłym do dzióbka. W naszej galerii znajdziesz je w bardzo wielu wzorach. Czarki do sencha są również niskie, często delikatnie rozszerzające się ku górze. W Japonii uważa się, że czarki jasne w środku pozwalają delektować się szmaragdowym kolorem herbaty.

Sposób parzenia
Przygotuj niewielki czajniczek, np. typu kyusu i małe czarki. Zagotuj wodę i wlewając ją do czarek ogrzej naczynia przez zaparzeniem herbaty. Wsyp 1 łyżeczkę herbaty na osobę do czajniczka i zalej przestudzoną wodą z czarek (ok. 90ºC). Po 0,5 min.  potrząśnij lekko czajniczkiem i nalewaj herbatę do czarek. Te same liście możesz zaparzyć do czterech razy, wydłużając czas parzenia do ok. 1 min.

Waga: 30g

Data minimalnej trwałości: 2025.05.31

Oceń 
2018-04-27

Ao oolong tea

Pani Malgosiu dziekuje :)
Herbata wyjatkowa

Oceń 
2017-06-15

Perełka

Nie mogę wyjść z zachwytu. I nie chcę.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Japoński oolong - ao oolong Yamecha 30g

Japoński oolong - ao oolong Yamecha 30g