Matchawan Junzo Maekawa

Homura

CW96

Nowy produkt

175,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Czarka do herbaty matcha w surowej estetyce wabi - sabi, zgodnie z którą prawdziwe piękno tkwi w rzeczach zwykłych, prostych i niedoskonałych. Jedna z najbardziej klasycznych form - matchawan na "nóżce" rozszerzający się ku górze. Naczynie wykonane w pracowni w Tokoname, autorstwa uznanego artysty ceramika Junzo Maekawa. Matchawan wykonany został z nieco chropowatej gliny, co nadaje mu surowy charakter. Ciemnobrązowy kolor z połyskiem starego złota. Japońska ceramika do herbaty w naprawdę perfekcyjnym wydaniu. Piękne dzieło współczesnej sztuki użytkowej. Intensywna zieleń herbaty doskonale zaprezentuje się w tym ciemnym naczyniu.

Junzo Maekawa to stosunkowo młody (urodzony w 1976 r.) artysta ceramik z Tokoname. Pasję do ceramiki odziedziczył po ojcu, który jest uznanym przez władze Japonii artystą tradycyjnego rzemiosła. Junzo uczył się sztuki ceramicznej m.in. w Kioto i Seto, ale ostatecznie wrócił do Tokoname, gdzie kontynuuje rodzinne tradycje. Jest zdobywcą licznych nagród na wystawach ceramiki w Japonii a w 2015 r. otrzymał nagrodę premiera Japonii. Junzo tworzy wyjątkowe naczynia do herbaty łącząc tradycyjne techniki z trendami nowoczesnego designu.

Na naszej stronie w zakładce "Matcha dla początkujących" znajdziesz dokładne instrukcje jak w prosty sposób zaparzyć oryginalną japońską herbatę matcha. Wszystkie akcesoria i herbaciany proszek najwyższej jakości możesz kupić w naszej galerii - znajdziesz je w kategorii "droga herbaty". Spróbuj nowych smaków, aromatów i doświadczeń, które przeniosą Cię do świata wyrafinowanej japońskiej tradycji herbacianej.

Wymiary:
Wysokość 7cm / średnica 13cm / objętość 350ml

Napisz opinię

Polecane produkty