Online only

Chawan sansai

Kintoen

CW15

New product

149,00 zł tax incl.

Shipping time: 24h

Delivery time: 3 - 7 working days

Check delivery costs

Add to wishlist

This product is available

Tradycyjna w formie, duża i masywna czarka do herbaty matcha - tzw. matchawan. Klasyczna forma i styl ceramiki z rejonu Mino. Masywne, profesjonalnie wykonane naczynie z jasnej gliny, nowoczesne zdobienia i ciekawe efekty kolorystyczne. Czarka pokryta jest warstwą błyszczącej glazury w kolorach czerni, granatu i bordo. Doskonała na prezent dla miłośnika Japonii, zielonej herbaty, smakosza herbaty matcha lub adepta "drogi herbaty".

Herbata matcha to starte na drobny proszek liście zielonej herbaty. Sposób jej parzenia znacznie różni się od przygotowania innych herbat zielonych. Proszek "utrzepuje" się specjalnym bambusowym pędzlem - trzepaczką aż do uzyskania zawiesiny z pianką na wierzchu. Dlatego do przygotowania takiego naparu używa się specjalnych naczyń zwanych matchawan czyli "czarka do matcha". Przygotowanie herbaty matcha w szczególny, tradycyjny sposób, zgodny z filozofią i sztuką parzenia herbaty to tzw. chanoyu lub chado, co po polsku określa się często jako ceremonię herbaty a w rzeczywistości oznacza "wrzątek na herbatę" lub "drogę herbaty". Utensylia herbaciane, a zwłaszcza ceramika związana z herbatą, są od wieków bardzo cenione w Japonii, a czarki wykonane przez mistrzów ceramicznych mogą osiągać wartość przekraczającą znacznie wartość luksusowego samochodu.

Na naszej stronie w zakładce "uroki herbaty" znajdziesz dokładne instrukcje jak w prosty sposób zaparzyć oryginalną japońską herbatę matcha. Wszystkie akcesoria i herbaciany proszek najwyższej jakości możesz kupić w naszej galerii - znajdziesz je w kategorii "droga herbaty". Spróbuj nowych smaków, aromatów i doświadczeń, które przeniosą Cię do świata wyrafinowanej japońskiej tradycji herbacianej.

Write a review

Chawan sansai

Chawan sansai

Recommended products