Online only

Filiżanka takumi haru aki

Kintoen

FT35

New product

138,00 zł tax incl.

Shipping time: 24h

Delivery time: 3 - 7 working days

Check delivery costs

Add to wishlist

This product is no longer in stock

Ręcznie wykonana filiżanka w klasycznym stylu minoyaki. Artysta połączył tu zdobienia przedstawiające symbole japońskiej wiosny i jesieni - stąd nazwa "haru aki" czyli "wiosna - jesień". Na filiżance i talerzyku znajdziesz motywy kwiatów śliwy i liści klonu. Glazura shino w harmonijnej kolorystyce mlecznej bieli, pastelowego różu i rdzawe rysunki podszkliwne - klasyczne piękno japońskiej ceramiki, egzotyka i unikalna estetyka, którymi możesz cieszyć się przy porannej kawie lub herbacie. Podaruj sobie odrobinę luksusu...

Takumi znaczy "zdolny, utalentowany". Tak samo brzmiące słowo zapisane innymi znakami jest nazwą serii tradycyjnych produktów ceramicznych powstających w niewielkiej pracowni w rejonie Mino. Celem, który przyświeca jej twórcom jest kultywowanie wielowiekowych tradycji regionalnych i wytwarzanie naczyń według niezmiennych od pokoleń metod. Takumi w wolnym tłumaczeniu oznacza tu urok tkwiący w tradycyjnym rzemiośle garncarskim. Seria takumi to naczynia pokryte klasyczną glazurą shino w jej najrozmaitszych wersjach kolorystycznych. W każdej wersji odnajdziemy cechy wspólne - pomarańczowo - rdzawe zdobienia podszkliwne oraz niewielkie otworki, które tworzą się w gęstm szkliwie podczas wielogodzinnego procesu wypalania.

Zobacz też inne filiżanki, kubki i zestawy z linii takumi - dla koneserów japońskiej sztuki użytkowej.

Grade 
2021-03-04

Wspaniała filiżanka.

W dłoniach sprawia masywne wrażenie. Taki jest urok ceramiki glinianej. Trzyma ciepło dłużej dzięki grubym ściankom. Nadaje się do herbaty i kawy. Uwielbiam ten styl. Pierwszą kupiłem w 2009 roku. Nie jestem pewien komu ją podarowałem, ale jestem pełen podziwu dla japońskich twórców. Zapragnąłem ponownie mieć ją dla siebie. Jest śliczna.

Write your review!

Write a review

Filiżanka takumi haru aki

Filiżanka takumi haru aki

Recommended products