Rok Zająca – nowy i lepszy

W Nagomi po gorączce przedświątecznych przygotowań opadł wreszcie kurz, emocje i stres, że nie zdążymy – z dostawą towaru, ze wstawieniem produktów na stronę, z realizacją zamówień… itp., itd. Już jest po i z czym zdążyliśmy to dobrze, a z czym nie… też świat się na szczęście nie zawalił. Przyszedł czas na chwilę odpoczynku, zastanowienia, oddechu… W ostatnich dniach starego roku pozwolę sobie na kilka słów refleksji… to był dla mnie baaardzo ciężki rok. Jeden z najtrudniejszych jakie pamiętam. Moje własne plany musiałam zmienić o 180 stopni, bo komuś ważnemu świat nagle zawalił się na głowę. Japonię, firmę, bloga i inne bardzo ważne codzienne sprawy trzeba było odłożyć na kiedyś, potem, nie wiadomo. Wydawało się czasem że jest tylko źle i już nie może być nigdy lepiej. Moja przyjaciółka napisała mi wtedy bardzo wspierające japońskie powiedzenie – każda roślina, żeby wzrastać i rozwijać się potrzebuje nie tylko słońca, ale też cienia. Teraz widzę że tak rzeczywiście jest, bolesne doświadczenia są potrzebne żeby wrócić z bezsensownej drogi w niewłaściwym kierunku. To, co wydawało się katastrofą okazuje się być początkiem zmiany na lepsze. Bo wszystko dzieje się w jakimś celu, a czas pokazuje nam jak bardzo myliliśmy się tracąc z oczu nadzieję i wiarę.
Piszę to wszystko dlatego, że chociaż może nie przywiązuję większej wagi do horoskopów i przepowiedni, jakoś bardzo wyraźnie odczułam ten mijający Rok Tygrysa – czas walki, rewolucyjnych zmian, wywracania świata „do góry nogami”. Zmiany drastyczne, ciężkie, trudne do przyjęcia – ale mimo wszystko ostatecznie niosące lepsze rozwiązania. W lutym 2011 zacznie się Rok Zająca – jak głoszą chińskie horoskopy – przyniesie oddech po tygrysiej walce i wielkich przewrotach, spokój, radość, relaks, zabawę i przyjemności. Będzie czas dla rodziny i przyjaciół, czas na rozrywkę i kreatywne działania.
Takiego roku Wam i sobie życzę – pełnego spokoju, radości, zwykłych, codziennych przyjemności, fajnych spotkań z przyjaciółmi, ciepłych chwil w rodzinnym gronie, cieszenia się tym, co tu i teraz…
Jeśli tym razem nic nie stanie na przeszkodzie dla mnie nowy rok upłynie pod hasłem „herbata”- w maju planuję wyjazd na japońską plantację, w międzyczasie kilka innych herbacianych wyzwań – kreatywnych i przyjemnych oczywiście. O rezultatach zamierzam na bieżąco informować na blogu – mam nadzieję, że już od teraz się uda.

4 komentarze

Agnieszka9/01/2011 at 22:51

Wiesz może dokładnie, którego lutego Rok Zająca (czy też Królika, bo różne nazwy słyszę) się zaczyna? Bardzo mnie to interesuje. Kiedy się zaczyna i kiedy kończy tym razem.

I z całego serca – oby ten rok był lepszy! 🙂

admin10/01/2011 at 11:20

Z kilku źródeł, które sprawdziłam wynika, że rok Zająca (Królika) zaczyna się 3 lutego 2011 a kończy 22 stycznia 2012. Pozdrawiam!

Agnieszka12/01/2011 at 12:09

Dziękuję:)

Magda16/01/2011 at 21:16

Znalazłam bloga przypadkiem i nie mogę się powstrzymać przed komentarzem 🙂 gdyż w idealnie opisałaś kartę tarota Wieżę. 🙂 Życzę lepszego 2011 🙂

Dodaj swój komentarz

Treść: