Obrazki z Tokio

Do Japonii przyjechaliśmy już kilka dni temu, ale mimo zaawansowanej technologii mieliśmy trochę problemów technicznych i nie mogliśmy publikować bloga.
Dlatego w skrócie przedstawiamy kilka obrazków z Tokio, które za każdym naszym pobytem tutaj wydaje nam się coraz bardziej „oswojone”. Dzięki japońskim i mieszkającym tu polskim przyjaciołom poznajemy nowe zakątki, miejsca pełne zagranicznych turystów jak i te nieopisane w przewodnikach. Tym razem zaskoczyła mnie wycieczka na górę Takao, która jest w granicach administracyjnych Tokio, a wydaje się wyprawą daleko poza miasto. Gdyby nie wszechobecne tłumy dzieci na szkolnych wycieczkach można by pomyśleć, że wyjechaliśmy na prawdziwy „trekking”. Widok z góry Takao na drapacze chmur na Shinjuku daje zupełnie inne spojrzenie na ten zatłoczony kawałek świata. Tokio wygląda jak niewielka wyspa cywilizacji zagubiona wśród gór i lasów.
A w samym Tokio – w ogrodach cesarskich kwitną różaneczniki i późne odmiany wiśni – choć sezon hanami teoretycznie już się zakończył teraz pikniki w parkach są pod hasłem „tsutsuji” czyli podziwiania azalii i różaneczników właśnie :).

Komentarze (1)

Natalia21/04/2014 at 22:01

Witajcie!

Zdjęcia przepiękne – oddają klimat. 🙂 Już od dawna śledzę Waszego bloga i stronę internetową. Wspomnieliście ostatnio, że możecie realizować małe zamówienia? Czy jest jeszcze taka możliwość? Rozumiem, że po więcej informacji mam zgłosić się na sklep@nagomi.pl?
Tak czy siak życzę miłego zwiedzania i mam nadzieję, że już niedługo się tam wybiorę.

Pozdrawiam,
N.

Dodaj swój komentarz

Treść: