Tylko online

Czarka Sho Keiichiro

Shutoen

C084

Nowy produkt

169,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Niezwykła czarka do herbaty z ceramiki hagiyaki autorstwa Sho Keiichiro. Delikatnie nieregularne, falujące kształty, pięknie wyprofilowany brzeg czarki. Charakterystyczna dla rejonu Hagi, gruboziarnista glina w ceglastym kolorze pokryta szkliwem o wyjątkowej kolorystyce. Biel rozmyta delikatnymi refleksami szarości i błękitu, ciepłe, pastelowe wykończenie na dole czarki. Wyrafinowane dzieło współczesnej japońskiej sztuki użytkowej. Czarka zapakowana jest w eleganckie drewniane pudełko z wykaligrafowanym nazwiskiem artysty. Doskonały pomysł na prezent dla estety, konesera, miłośnika sztuki i herbaty w pięknej oprawie.

Sho Keiichiro to młody artysta ceramik, który mieszka i tworzy w znanym ośrodku Hagi. Ceramicznego rzemiosła zaczął uczyć się będąc uczniem szkoły średniej, więc mimo młodego wieku ma już wieloletnie doświadczenie i wprawę w tworzeniu pięknych i niepowtarzalnych naczyń. Sho Keiichiro interesuje się zwłaszcza ceramiką herbacianą, tworzy zgodnie z kilkusetletnią tradycją, z której jak twierdzi pochodzi "ciepło" wytwarzanych w Hagi naczyń. Klasycznym technikom dodaje jednak artystycznego szlifu, a jego prace są wysoko cenione przez znawców ceramicznej sztuki.

Przed zakupem zalecamy przeczytanie informacji o specyfice ceramiki z Hagi na podstronie "Cechy szczególne ceramiki hagiyaki".

Wymiary:
Wysokość 8,5cm / średnica 7,5cm / objętość 180ml

Napisz opinię

Czarka Sho Keiichiro

Czarka Sho Keiichiro

Polecane produkty