Tylko online

Shiboridashi Hokujo kuro yohen

Homura

I184

Nowy produkt

458,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Uwaga: Ostatni egzemplarz w magazynie!

Wyjątkowy czajniczek do herbaty autorstwa Hokujo - mistrza ceramicznego rzemiosła z Tokoname. Maleńki i delikatny, wykonany z wielkim kunsztem i starannością. Shiboridashi to naczynie do profesjonalnego parzenia herbat najwyższej jakości. Brak szkliwienia wewnątrz oraz odpowiedni kształt pozwolą wydobyć z herbaty najlepsze nuty smakowe i intensywny aromat. Czajniczek szkliwiony jest na zewnątrz szkliwem popiołowym o metalicznym połysku.


Hokujo (Genji Shimizu) to uznany artysta ceramik wpisany przez rząd Japonii na oficjalną listę artystów tradycyjnego rzemiosła. Urodził się w 1945 r. w Tokoname i tak jak jego dziadek i ojciec przez całe życie doskonali sztukę tworzenia ceramicznych naczyń, w szczególności imbryczków do herbaty. W jego pracowni powstają też czarki do herbaty, karafki i czarki do sake oraz pojemniczki na herbatę matcha (chaire). Wysokie walory artystyczne naczyń Hokujo są cenione przez znawców i nagradzane na licznych wystawach w całej Japonii. W 2016 r. artysta został wyróżniony cesarskim Orderem Świętego Skarbu (Srebrne Promienie), który należy do najwyższych odznaczeń państwowych.

Naczynia wykonane przez Hokujo są delikatne i lekkie, jednocześnie zachowują surowy, naturalny charakter dzięki oszczędnym zdobieniom. Hokujo wykorzystuje w swojej pracowni wyłącznie naturalne materiały - specjalną mieszankę gładkiej gliny, która po wypaleniu nabiera kolorystyki różnych odcieni brązu. Hokujo prawie w ogóle nie zdobi swoich wyrobów. Rzadko stosuje szkliwa, motywy zdobnicze to głównie zamaszyste pociągnięcia pędzla - hakeme lub naturalne wzory z wodorostów nakładanych na naczynia przed wypaleniem - mogake.

Dlaczego do parzenia zielonej herbaty najlepiej najlepiej nadają się czajniczki z Tokoname przeczytasz tutaj.

Wymiary:
Wysokość 4,5cm / średnica 10cm / objętość 50ml

Napisz opinię

Polecane produkty