Tylko online

Miska Seigan Yamane

Shutoen

M079

Nowy produkt

189,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt niedostępny

Dzieło współczesnej japońskiej sztuki użytkowej - miska wykonana przez artystę ceramika Seigana Yamane, który mieszka i tworzy w miejscowości Hagi. Mistrz Seigan, jak mówią o nim Japończycy, od wielu lat eksperymentuje z glazurą w głębokim, granatowo - niebieskim kolorze. Swoje prace prezentuje na licznych wystawach, zdobywając kolejne nagrody i wyróżnienia.
Nowoczesną formę Seigan połączył tu z tradycyjną techniką ceramicznego rzemiosła - miska wykonana jest z ciemnobrązowej gliny i pokryta błyszczącą niebiesko - granatową glazurą dającą niezwykłe efekty przy różnym oświetleniu. Zwróć uwagę na piękny, lekko nieregularny kształt, dynamiczne nacięcia gliny na ściankach i efektowne refleksy na szkliwie. Na spodzie miski sygnatura artysty. Przedmiot o wysokich walorach użytkowych i jednocześnie doskonały przykład współczesnej sztuki japońskiej. Miska zapakowana jest w eleganckie tekturowe pudełko.

Przed zakupem zalecamy przeczytanie informacji o specyfice ceramiki z Hagi na podstronie "Cechy szczególne ceramiki hagiyaki".

Wymiary:
Wysokość 6,5cm / średnica 18,5cm / objętość 650ml

Napisz opinię

Miska Seigan Yamane

Miska Seigan Yamane

Polecane produkty