Nowe produkty

Tylko online

Kubek onihagi 1

Shokozan

K132

Nowy produkt

125,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt niedostępny

Oryginalny, ręcznie wykonany kubek z wysoko cenionej w Japonii ceramiki hagiyaki. Na spodzie naczynia sygnatura pracowni, bardzo wygodne, szerokie ucho i stosunkowo duża pojemność - piękny i zarazem bardzo praktyczne naczynie na Twoje ulubione napoje.

Oni hagi to naczynia o surowym, ascetycznym charakterze. Ciemna, często chropowata glina pokryta jest nieregularną warstwą grubego szkliwa popiołowego w mlecznobiałym kolorze. Szkliwo ma liczne otwory i szczeliny, przypomina nierówno nałożony lukier, z zaciekami i niedoskonałościami. Ciemna glina widoczna spod białej glazury to jak dwoistość świata i ludzkiej natury - dobro i zło, białe i czarne, gładkie i chropowate, łagodne i nieokrzesane. Twórcą pojęcia "oni hagi" jest Miwa Kyusetsu (1910 - 2012) - znany i ceniony artysta ceramik z Hagi.

Zobacz też inne produkty w stylu - onihagi i kairagi - w zakładce "podobne produkty".

Przed zakupem zalecamy przeczytanie informacji o specyfice ceramiki z Hagi na podstronie "Cechy szczególne ceramiki hagiyaki".

Wymiary:
Wysokość 8,5cm / średnica 8cm / objętość 250ml

Oceń 
2022-03-10

Najpiękniejszy kubek, jaki kiedykolwiek miałam

Przepiękny kubek, wygląda niesamowicie i na żywo jeszcze ładniej niż na zdjęciu. Doskonale leży w dłoni i ma ciekawą, nierówną i jednocześnie gładką fakturę, więc samo dotykanie go sprawia przyjemność. Czuję, że to będzie moje ukochane naczynie!

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Kubek onihagi 1

Kubek onihagi 1

Polecane produkty