Tylko online

Czarki do herbaty Seigan Yamane

Shutoen

CK14

Nowy produkt

290,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt niedostępny

Komplet dwóch dużych czarek do herbaty wykonanych przez artystę ceramika Seigan Yamane. Pan Yamane mieszka i tworzy w miejscowości Hagi, od wielu lat eksperymentuje z glazurą w głębokim, granatowo - niebieskim kolorze. Ten rodzaj glazury jest nietypowy i raczej rzadko spotykany w ceramice hagiyaki. Zwróć uwagę na piękne, nieregularne kształty czarek oraz charakterystyczne wgłębienie na kciuk. Dzięki niemu nawet duża, masywna czarka bardzo dobrze "układa się" w dłoni, co świadczy o wysokiej klasie artysty, który ją wykonał. Glina w ciemnobrązowym kolorze, sygnatura artysty na spodzie czarek, oryginalny kształt i piękna kolorystyka - takie czarki to naprawdę wyjątkowe przedmioty na wyjątkowe okazje. A może podarujesz je wyjątkowej osobie?

Tradycyjny japoński komplet czarek do herbaty składa się z dwóch elementów - mniejszej czarki dla Niej i większej dla Niego. To doskonały, wyrafinowany prezent dla pary - z okazji ślubu, rocznicy, na nowe mieszkanie. Czarki zapakowane są w eleganckie drewniane pudełko.

Przed zakupem zalecamy przeczytanie informacji o specyfice ceramiki z Hagi na podstronie "Cechy szczególne ceramiki hagiyaki".

Wymiary:
Wysokość 9/10cm / średnica 8/8,5cm / objętość 230/300ml

Napisz opinię

Polecane produkty