Kintsugi czajniczek hana

KNT04

Nowy produkt

330,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Uwaga: Ostatni egzemplarz w magazynie!

Oryginalny czajniczek na herbatę z ceramiki hagiyaki. Ciekawy kształt i oryginalny uchwyt pokrywki w formie kwiatu wiśni. Pastelowa kolorystyka, bardzo staranne wykonanie. Szkliwo z charakterystyczną dla hagiyaki siateczką spękań kannyu. Uchwyt czajniczka jest sklejony artystycznie laką a spoiwo pokryte miedzianym pyłem w technice kintsugi.

Przed zakupem zalecamy przeczytanie informacji o specyfice ceramiki z Hagi na podstronie "Cechy szczególne ceramiki hagiyaki".

Autorką pracy jest Joanna Koryciarz - Kitamikado, konserwatorka dzieł sztuki, specjalistka od laki japońskiej. W wolnych chwilach prowadzi warsztaty kintsugi. Rodzinnie i zawodowo związana z Japonią. Uczyła się od japońskich mistrzów zarówno w Japonii jak i w Europie, pracuje jako freelancer dla prywatnych kolekcjonerów oraz publicznych muzeów. Miłością do japońskiego rzemiosła artystycznego zaraziła się podczas 10-letniego pobytu w Japonii, zaczynając od ceramiki, poprzez lakę, stopniowo rozszerzając zainteresowanie na inne tradycyjne techniki, w tym kintsugi, kasuri oraz inden.

Więcej o technice oraz warsztatach kintsugi dowiesz się na stronie kintsugi&lacquer

Wymiary:
Wysokość 10cm / średnica 8,5cm / szerokość 17cm / objętość 400ml

Napisz opinię

Kintsugi czajniczek hana

Kintsugi czajniczek hana