Tylko online

Kukicha Isecha

Marunaka seicha

H06

Nowy produkt

53,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Kukicha (karigane) oferowana w naszym sklepie to herbata składająca się se starannie wyselekcjonowanych liści i młodych łodyżek krzewu herbacianego pozyskanych podczas pierwszego zbioru herbaty najwyższej jakości. Podczas produkcji wybierane jest tylko 10% najlepszych łodyg, dlatego jest to herbata wyjątkowa i trudno dostępna na rynku. Herbata kukicha charakteryzuje się orzeźwiającym, łagodnym smakiem, naparem w jasnym, seledynowym kolorze i kwiatowym aromatem.
HERBATA UPRAWIANA JEST NA PLANTACJI, GDZIE NIE STOSUJE SIĘ CHEMICZNYCH NAWOZÓW ANI ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN.

Isecha to herbata pochodząca z rejonu Ise (prefektura Mie), w środkowej części wyspy Honshu.

Właściwości
Zawiera znikome ilości teiny, jest natomiast bardzo silnym antyoksydantem. Polecana do picia również przez dzieci (np. zmieszana z sokiem). Działa delikatnie uspokajająco, ułatwia zasypianie.
Doskonała także na zimno - sprawdź jak przygotować mrożoną kukichę.

 

Naczynia
Kukichę możesz przygotować tak jak popularną herbatę sencha - w niedużym (ok. 300 - 450 ml) czajniczku zwanym kyusu. Kyusu to niskie czajniczki z charakterystycznym uchwytem prostopadłym do dzióbka. W naszej galerii znajdziesz je w bardzo wielu wzorach. Czarki do sencha są również niskie, często delikatnie rozszerzające się ku górze. W Japonii mówi się, że czarki jasne w środku pozwalają delektować się szmaragdowym kolorem herbaty.

Sposób parzenia
Przygotuj niewielki czajniczek, np. typu kyusu i małe czarki. Zagotuj wodę i wlewając ją do czarek ogrzej naczynia przez zaparzeniem herbaty. Wsyp 1 łyżeczkę herbaty na osobę do czajniczka i zalej przestudzoną wodą z czarek (ok. 80 - 90ºC). Po ok. 0,5 - 1 min. potrząśnij lekko czajniczkiem i nalewaj herbatę do czarek. Te same liście możesz zaparzyć drugi raz, najlepiej wodą o wyższej temperaturze przez ok. 1 min.

Waga: 100g

Data minimalnej trwałości: 2024.02

Oceń 
2022-02-18

Kukicha :)

Polecam na późny wieczór :)

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Kukicha Isecha

Kukicha Isecha