Tylko online

Chawan gohonte

Shokozan

CW01

Nowy produkt

99,00 zł brutto

Termin realizacji: 24h

Czas dostawy: 3 - 7 dni roboczych

Zobacz koszty dostawy

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Tradycyjna japońska czarka do tzw. ceremonii herbacianej. Jest na tyle duża i szeroka żeby można było roztrzepać w niej bambusowym pędzelkiem sproszkowaną herbatę matcha. Czarka wykonana jest w stylu hagiyaki bardzo wysoko cenionym w kręgach herbacianych mistrzów. Zwykli oni mówić "pierwsza raku, druga hagi, trzecia karatsu" - co oznacza, że ceramika hagi ustępuje jedynie ceramice raku wypalanej w Kioto. Jeśli masz ochotę spróbować jak smakuje prawdziwa ceremonialna herbata japońska nic nie stoi na przeszkodzie - teraz możesz nawet przygotować ją we własnej, niepowtarzalnej czarce.

Na naszej stronie w zakładce "Matcha dla początkujących" znajdziesz dokładne instrukcje jak w prosty sposób zaparzyć oryginalną japońską herbatę matcha. Wszystkie akcesoria i herbaciany proszek najwyższej jakości możesz kupić w naszej galerii - znajdziesz je w kategorii "droga herbaty". Spróbuj nowych smaków, aromatów i doświadczeń, które przeniosą Cię do świata wyrafinowanej japońskiej tradycji herbacianej.

Czarkę możesz oczywiście wykorzystać na wiele innych, mniej skomplikowanych sposobów. Może być piękną miseczką na słodycze, owoce lub sałatkę.

Przed zakupem zalecamy przeczytanie informacji o specyfice ceramiki z Hagi na podstronie "Cechy szczególne ceramiki hagiyaki".

Wymiary:
Wysokość 8cm / średnica 12cm / objętość 400ml

 Zobacz inne czarki do matchy w naszym sklepie.

Napisz opinię

Chawan gohonte

Chawan gohonte

Polecane produkty